Barcelona

Soodne Majutus Barcelonas

Oled otsustanud Barcelonasse tulla? Piletid olemas ja nüüd otsid soodsat majutust?

Barcelona on viimasel ajal turistide arvukusega veidi hädas, mis on üles ajanud korterite hinnad, kuna investorid ja spekulandid ostavad neid kokku, et turistidele välja üürida. See omakorda ajab hinnataseme kohalikele liiga kõrgeks, kes peavad populaarsematest piirkondadest välja kolima. Kuna turiste on palju, siis kipub majutus ka turistidele kallis olema.

Soodne Majutus Barcelonas

Soodne ööbimine majutus Barcelona Eixample linnaosa
Eixample linnaosa õhust

Üldiselt on kõige soodsam ja mugavam end majutada kas üürides toa või korteri veebilehe airbnb.com kaudu. Üldiselt on tegemist veebilehega, kus inimesed üürivad oma kodus välja vaba tuba või siis tervet korterit. Viimasel ajal on tekkinud palju ka nö professionaalseid külaliskortereid, mis ainult selle jaoks kasutuses. Kui liitud airbnb’ga lingi https://www.airbnb.com/c/mihkelh?s=8 kaudu, siis saad oma esimeselt ööbimiselt Barcelonas 30€ soodustust.

Mina ise üürin välja tuba oma korteris, mida saab näha https://www.airbnb.com/rooms/4497508. Kasutan ise Airbnb’d oma reisidel ka ning siiamaani kogemused väga head. Kui reviewsid on piisavalt ja tagasiside kuulutusele hea, siis üldiselt läheb kõik hästi ja öömaja vastab pakutule. Raha liigub turvaliselt läbi Airbnb ning omanikud peavad end dokumendiga verifitseerima, nii et kõik on turvaline. Tihti on see tunduvalt odavam kui hotell. Kahekesi reisides saab üürida välja toa kellegi kodus ning boonusena saada ka kohaliku know-how’d ja soovitusi linna avastamiseks. Suurema seltskonnaga on terve korteri üürimine alati odavam kui eraldi hotellitoad.

Traditsioonilisem variant öömajaks Barcelonas on kasutada booking.com (lingil klikkides olen välja valinud juba parimad pakkumised Barcelonas) teenuseid. Bookingu kaudu leiab nii tavapäraseid hotelle kui ka turistikortereid.

 

Kus linnaosas on Barcelonas parim ööbida?

Barcelona linnaosad (referentsiks pilt allpool)

Ciutat Vella ehk vanalinn. Koosneb neljast osast:

  • el Raval – kõige alternatiivsem linnaosa. Palju immigrante, moslemeid ning pole just kõige glamuursem. Kindlasti päris lärmakas ja öösiti palju “huvitavaid” tegevusi. Üldiselt siiski turvaline piirkond, kus palju ägedaid baare, restorane ja muud. Lihtsalt mitte koht, kus triiksärgiga käia ringi. Kui kogenud reisiline pole, siis siit pole ehk mõtet alustada ööbimisega.
  • El Gótico – vanalinna kõige vanem linnaosa. Palju turiste, võib olla suht lärmakas, eriti La Rambla ja Placa Reiali ümber ning Carrer Ferran ja Carrer Escudellers. Palju restorane, baare, klubisid ning igati linna keskel ja hea liikuda. Võib olla siiski veidi lärmakas ja nv on päris korralik mäsu, eriti hooajal. Kes soovib ööelu nautida, siis piirkond on ideaalne, kes pigem vara magama ja vara ülesse, siis võib-olla mitte nii väga.
  • El Born – vanalinna kõige elegantsem ja glamuursem linnaosa. Palju poppe baare, butiike, restorane. Võib ka vahel veidi lärmakas olla, aga kindlasti vanalinna kõige parem linnaosa ja ööbimine seal on päris mõnus, kõik käe-jala juures ka.
  • Barceloneta – vana kaluriküla. Suvel võib päris lärmakas olla kuna palju pidutsejaid. Palju restorane ja baare ning ööelu. Korterid seal piirkonnas on suhteliselt tagasihoidlikud, aga piirkond muidu äge. Jääb veidi keskusest eemale ja ainult üks metroo sõidab sealt läbi.

Punane ala – osa Eixample linnaosast.

Täiesti linna keskel, korterid uuemad ja vahel ka uhkemad. Võib olla liiklusmüra, aga üldiselt õhtuti on rahulik. Palju restorane, baare, meelelahutust, poode igal pool. Ühistransport kogu linnaga väga hea ning jala ka lihtne jalutada enamik kohtadesse. Grácia on vana küla, mis on Barcelona laienedes linna sisse ühendatud. Samuti ülipalju baare, poode, restorane igal pool. Kõige hipsterim linnaosa. Öömaja punase ala sees on ülimugav linna avastamiseks.

Roheline ala – Santsi kesklinnapoolne osa, Grácia põhjapoolne osa, Sagrada Familia ja Sant Marti kesklinnapoolne osa ning Poble Sec.

Need kõik on samuti väga okeid kohad peatumiseks linna avastamisel ning hinnad võivad tihti juba odavamad olla kui päris kesklinnas majutusele. Enamik asju ikka jalutuskäigu kaugusel ja ühistransport on väga hea ning odav.

Piirkonnad, mis jäävad rohelisest alast välja on juba veidike kaugemal. Kuigi metroosüsteem on väga hea, siis peab ikkagi arvestama mingi lisaajaga linnas liiklemisel.

Skaala: Arvesta umbes silma järgi, et Sagrada Familia g-tähe juures liikumisest El Borni b-tähe juurde on jala umbes 35 minutit ning metrood kasutades max 20minutit. Taksosõit Barcelonas maksab sellel distantsil umbes 8-10€ (kõik taksod sama hinnaga). Metroopilet T-10 10x kaart 9.95€ ja annab 10 sõitu bussi/metrooga. Saab kasutada mitmekesi, lased masinast lihtsalt mitu korda läbi.

Barcelona majutus öömaja

Isiklikult soovitan majutuse peale mitte nii väga palju raha kulutada. Linnas on nii palju tegemist ja toas eriti aega niikuinii ei veeda. Parem säästa raha mõnusateks toiduelamusteks ja heaks veiniks. Kui tahad kogeda Barcelonat nagu kohalik ning saada ehedaid elamusi ja kohaliku know-how’d, siis kirjuta ja lepime kokku privaat-tuuri ainult Sinu seltskonnaga. Lisaks aitan kogu reisi planeerimisega nii enne kui reisi jooksul ja otsin välja tegevused, mis just teile meeldivad.

Näeme Barcelonas!