Minust

11328975_883071091730536_71245354_nMina olen Mihkel ja olen päikesesõltlane. Novembris 2011 olin väsinud ja ületöötanud. Vaatasin oma sõbra ja tema prutaga jagatud Mustamäe korteri aknast halli taevast ja teadvustasin, et pole päikest näinud juba kolm nädalat. Sellest sai murdepunkt. Otsustasin, et pean kiiremas korras lokeeruma päikese alla.

Võtsin sealsamas Google Mapsi ette ja vaatasin Vahemereriike, kuhu oleks kiire ja odav minna. Kreekasse on lende vähe ja keel nii teistmoodi, Itaalia kohta on alati olnud väike eelarvamus ja keel pole samuti nii levinud. Kolmandaks variandiks jäi Hispaania, kuhu on kiire ja odav lennata ning español üle maailma levinud. Uustulnukana ja keelt oskamatuna arvasin, et parim variant on kas Madrid või Barcelona. Barna on mere ääres ja võitja oli käes. Aeg: kaks minutit.

Rabasin brauserist Ryanairi lehe, mõtlesin, et olen ikkagi jõulud, sünnipäeva ja aastavahetuse Eestis ning broneerisin pileti 7-ndaks Jaanuariks. Aeg ilmavaatlusest piletiostu kinnitamiseni: ~10 minutit.

Küsisin Facebooki sõpradelt, kas kellelgi on tuttavaid Barcelonas, kes üürivad tuba. Universumi tahtel oli heal Eesti sõbrannal, kes õppis Milanos, kursaõde Barcelonas, kelle sõbral oli üks vaba. Pikalt mõtlemata  broneerisin toa, 7-ndal Jaanuaril hüppasin oma ühe kohvriga lennukile ja lendasin esimest korda Hispaaniasse kohtuma kellegi Brunoga, kelle korteris ma tuba hakkan üürima.

Aastaid hiljem pesitsen ikka peamiselt Barcelonas ja avastan järjest rohkem linna varjatud võlusid ja saladusi.

Anna andeks Ivo. Nii juhtub, kui ei tea, kuhu sööma minna.
Anna andeks Ivo. Nii juhtub, kui ei tea, kuhu sööma minna.

Olen kõik vead ise läbi elanud, mida külalised/esma-asukad teevad  (Ivo, anna andeks selle rääsunud rasvas seakondi eest, sest ma olin alles kuu aega Barcelonas olnud) ning leidnud ägedaid alternatiive, mida tahan Sinuga jagada. Tule külla ja näitan Sulle Oma Barcelonat (raamatut ma veel ei kirjuta).

Inspiratsioon

Alates 2014. aasta lõpust majutan turiste enda vabas magamistoas Airbnb kaudu. Nende eksklemised linnas ning siiras tänulikkus minu soovituste üle andis inspiratsiooni selle lehe loomiseks. Olen Barcelonast vaimustuses ja tahan seda Sinuga jagada.

Kirjuta mulle!

Sinu nimi

Sinu e-mail

Sõnumi pealkiri

Sinu mõtted (mida tahate teha, millal tulla, palju teid on?)*

Lisa kommentaar