Barcelona

Kuidas saab Gironast Barcelonasse

Igipõline küsimus paljudele eestlastele, kes Barcelonat külastavad – kuidas saab Gironast Barcelonasse.

Girona lennujaam on väike lennujaam, kuhu lendab ainult Ryanair (praeguse seisuga 01.02.2017 Eestist otselennud aprillist kuni oktoobri lõpuni). Õnneks on Sagales bussifirma organiseerinud oma bussid täpselt lähtuvalt Ryanairi lendude aegadest. Ehk isegi siis kui Ryanaairi hilisõhtune lend hilineb ootab buss alati reisijad ära ja selle pärast muretsema ei pea.

Lennujaamast väljudes on bussid otse paremat kätt umbes 50m kaugusel. Busside eest putkast saab pileti osta (üks ots 16€, edasi-tagasi 25€) ning bussid sõidavad peatumata Barcelona Nord Estación bussipeatusesse 70 minutiga. Bussipeatus asub Arc de Triomfi ehk Triumfikaare juures. Asukoht https://goo.gl/maps/2XXJL6depWS2 . Variant on ka pilet ette ära osta, siis muretsemist vähem https://www.sagales.com/sale/?sgLang=en

Girona lennujaama minnes peab täpse bussiaja vaatama, kuna bussid sõidavad mitme tunniste vahedega ja kui enda bussist maha jääd, siis on oma lennule jõudmisega keeruline. Ajad muutuvad vastavalt aastajale ja lennugraafikule.

Täpsemalt saad vaadata bussiaegu (liin 604) siit. Jälgi alati graafikul, et tegemist on õigete kuupäevadega (talvegraafik, kevadgraafik jne). Kui eelmine link ei tööta, siis mine http://www.sagales.com/en ja vali algpeatuseks Barcelona ja sihtkohaks Aeroport de Girona ning vali bussi 604 graafik.

Ole kindlasti Nord Estacionis bussi oodates oma asjadega ettevaatlik, eriti varahommikusele lennule minekuga, kus inimesed unised. Seal on vahepeal tegutsemas professionaalsed vargad.

Barcelonas Nord Estaciónist pileti saad osta sõltuvalt kellajast bussijaama keskel teisel korrusel olevast kassast. Kui ülejäänud bussijaam on kinni, siis see osa on alati lahti. Samuti ei pea muretsema sellepärast, et buss täis saab. Alati on piisavalt busse, et kõik inimesed oma lendudele jõuavad ja ei pea oma koha eest võitlema.

Ryanairiga otselend on üks mugavamaid viise Barcelonasse tulemiseks ja kuna Girona lennujaam on väike, saab sealt kiirest bussiga minema ning õige pea oledki juba Barcelona kesklinnas.

Kui tulemas oled, siis kirjuta ja saame teha mõnusa linnatuuri ja aitan kõikide muude küsimustega, mis Sul tekkida võivad. Hasta pronto!