KKK

K: Millal on parim aeg Barcelonasse tulla?

V: Talv on parim aeg kultuurireisiks kuna turiste vähem, õues pole nii palav, muuseumid tühjemad. Linn on jõulutuledes, igal pool on laadad ja Jaanuaris poodides suured soodustused ning ööbimine odavam nii Airbnb’s kui Booking.com’s.

Kevad on parim aeg suve varakuks alustamiseks. Aprillis on päike juba kuum, turistid pole linna üle uputanud ning ööbimine odavam kui suvel. Aprillis toimib ATP 500 tenniseturniir, Mais F1 etapp, Mai lõpus Primavera Sound muusikafestival. Lisaks hulganiselt kohalike festivale.

Suvi on parim aeg rannapuhkuseks. Päike kõrvetab ja liiv on kuum. Lae patareisid mõnusates randades Barcelona ligidal koos külma sangria, õlle või veiniga. Pidu käib igal pool ja melu on täies hoos. Sant Juan ehk meie Jaanipäev on aasta suurim rannapidu ning suviti on enamik kohalike piirkonnafestivale ehk Festa Major’e, millest suurim Festa Major de Grácia on Augusti keskel. Hinna ööbimisele on kallimad, aga melu on võimas. Juunis toimub kuulus elektroonilise muusika festival Sonar ning palju teisi muusikafestivale.

Sügis on ideaalne Eesti suve pikendamiseks. September on täielik rannakuu ja tavaliselt Oktoober ka. Turiste hakkab vähemaks jääma, Oktoobrist alates ööbimine soodsam ja õhku liigub rohkem. Septembri 3-ndal nädalal on linna olulisim festival La Mercé ilutulestikushow’dega, kontsertite ja palju muuga. Lisaks jätkuvad kohalikud Festa Major’id ning veinifestivalid.

K: Kuidas Barcelonasse saada?

V: Aprillist kuni Oktoobri lõpuni lendab Ryanair Girona lennujaama (spets bussid lähevad lennujaamast Barcelonasse 25€ edasi-tagasi ja aeg 70minutit). Piletid kevadel ja sügisel ~150€ edasi-tagasi, suvel pigem 200€. Juuni kuni August lendab Hispaania odavlennufirma Vueling Barcelona lennujaama (Aerobusiga kesklinna 10.20€ edasi-tagasi ja 30 minutit). Hind neil ~180€ edasi-tagasi.

Vahepeatustega lende teevad Finnar ja Lufthansa. Neil on äraantav pagas tasuta ja antakse natukene närida ka. Maanduvad Barcelona lennujaamas. Lendavad aastaringselt. Hind talvel ~230€, suvel pigem ~300€.

Tallinnast läbi Riia või otse Riiast lendab AirBaltic. Lendavad aastaringi ja maanduvad Barcelona lennujaamas. Hinnad umbes ~200€ edasi-tagasi, Riiast veidi odavam.

K: Kus Barcelonas ööbimist leida?

V: Mina kasutan reisimisel tavaliselt kodumajutust Airbnb’i kaudu. Seal üürivad inimesed tuba omas korteris või tervet korterit. Vaata tuba, mida mina üürin külalistele. Kui sa pole veel Airbnb’ga liitunud, siis tee seda siit ja saad 30€ soodustuse. Mina ka oma järgmiselt reisilt:) Aitäh!

Teine variant on kasutada Booking.com standardsemate hotellide ja korterite leidmiseks. Broneeri sellelt lingilt ja Booking ostab mulle klaasi veini. Terviseks!

K: Kuidas Barcelonas liigelda?

V: Hispaania mentaliteedile üllatavalt toimib ühistransport ülihästi. 10 korra pilet metroo/bussiga maksab 9.90€ ja liigub igale poole. Mujale küladesse saab mugavate rongidega. Autoga liiklemine on Barcelonas suhteliselt keeruline ja parkimine väga kallis (20-25€ 24h parkimisgaraažis). Kui tahad lisaks Barcelonale avastada maakohti, soovitan auto rentida siis kui oled Barcelonast lahkumas, mitte kohe saabudes. Võta kindlasti kaasa mugavad jalanõud, sest suure osa Barcelonast avastad jala liikudes. Paha ei teeks igaksjuhuks ka plaastrid kaasa võtta kui pole jalutamisega nii väga harjunud.

K: Kas Barcelona on turvaline?

V: Barcelona on suurlinna kohta väga turvaline. Väga harva kuuleb vägivaldsetest röövidest ning aastate jooksul pole mina ühtegi agressiooni või kaklust näinud. Küll aga on Barcelona taskuvaraste Meka. Nad on üliosavad ja neid on palju. Seega tuleb oma asjadel eriti hoolikalt silma peal hoida (tuuril õpetan täpsemalt, kuidas end ebameeldivustest säästa). Üldiselt ütlevad ka kohalikud naised, et nemad ei karda öösel ringi liikuda ja tunnevad end turvaliselt. Ainult taskuvaraste eest tuleb hoiduda.

K: Kui kallis on Barcelonas?

V: Barcelona pakub võimalusi kõigile. Võid juua 1.20€ eest õlut või 15€ eest luksuslike Gin Tonicuid. Õigeid kohti teades on kvaliteetne toit ja vein väga hea hinnaga. Korraliku ja maitsva restoranikõhutäie eest koos paari klaasi veiniga maksad ~20€ inimese kohta. Pudel head veini restoranis on umbes 12 – 16€, 0.33l õlu umbes 2.60€. Alati saab odavamalt pidades piknike parkides/rannas ja süües vahepeal kodus (eriti hea selleks on Airbnb kodumajutus). Poes on pudel head veini või cava’t (Hispaania piirkonnatähisega šampanjameetodil valmistatud vahuvein) 4 – 6€, tavalised joogiveinid ~3€, 0.33l purk tavalist õlut ~0.60€. Puuviljad, juust ja mereannid on poes reeglina odavamad kui Eestis.